Tora-Yeshua samenkomsten, vanvond Purmerend, 19.30 uur en morgen Amersfoort, 16.30 uur
Hartelijk welkom, zie alle info op http://tora-yeshua.nl/samenkomsten/ voor het komende half jaar.
Vanavond 20 jan. dus :
Purmerend vr.av. Symfonie CrossPoint Cafetaria aan de Kerkstraat 13 hartje Purmerend,19:30 – 22:00 uur, v.a. 19 uur welkom
Parkeertips:
Betaald parkeren op Weerwal/Venedien ter hoogte van Action. U loopt dan door de Koningssteeg naar de Kerkstraat.
Vrij parkeren in de buurt van supermarkt Deen of over de brug bij Zuid-Oost Beemster.
Kerkstraat 13 bevindt zich naast Filmhuis Het Stamhuis en ligt 25 meter tegenover ingang van theater De Purmaryn.info: Ben Kok 033-4790336
Programma: *shabbath opening met brood en wijn, samen bidden
*terugblik op de actie in Amsterdam,
zie http://tora-yeshua.nl/2012/01/verslag-van-gezegende-pro-israel-demonstratie-woe-av-18-jan-bij-de-portugeese-synagoge-adam/
*parasha voor deze week: zie http://www.hebrew4christians.com/Scripture/Parashah/parashah.html
*zoals altijd: ieder kan vragen stellen, waar hij/zij antwoord op wil mbt. ons geloofsleven en daar nemen we tijd voor.
*onze Israel actie: geld inzamelen voor renovatie van een schuilkelder in Israel, hard nodig gezien de toenemende oorlogsdreiging.
Amersfoort:
Shabbath 21 jan. onze gemeentesamenkomst op de nieuwe wijze, makkelijker voor gezinnen met kinderen, want dat is nu 16.30 – 19.30 uur met halverwege een door u zelf meegebracht broodje, wij zorgen voor koffie en thee.
Als extra zijn er 6 data gepland voor een cursus Bijbels Hebreeuws olv Yair Strijker, zie alle info inclusief de data op http://tora-yeshua.nl/samenkomsten/ en de eerste keer is dus op 21 jan., direct aansluitend aan de shabbath .
Er hebben zich ruim 20 personen voor de cursus opgegeven, wat een heel goed aantal is; iedereen is welkom om 16.30 voor onze samenkomst, die dan overgaat om 18 uur in de cursus Hebreeuws.
Degenen, die niet willen deelnemen aan de cursus, gaan dan naar huis om 18 uur op de data, dat de cursus is; de deelnemers van buiten en de ons bekende Tora-Yeshua deelnemers beginnen dan aan de Hebreeuwse les.
Wie nog twijfelt, kan de eerste les gewoon (gratis) meemaken en daarna besluiten, om wel of niet mee te gaan doen.
Neem mensen mee, er is plaats genoeg, ook wie zich nog niet hebben opgegeven, zijn hartelijk welkom, zonodig gaan we in de grote zaal zitten, die is beschikbaar.
Mbt. onze “gewone” samenkomst: we spraken af de parasha’s te volgen van het Joodse leesrooster, aangevuld met lezingen uit het NT, zie daarvoor de gedeeltes elke week op http://www.hebrew4christians.com/Scripture/Parashah/parashah.html
Ik ga per keer iemand vragen een korte inleiding te houden over het gelezen gedeelte en daarna wisselen we uit, wat iedereen ontdekt heeft en wil doorgeven. Mijn vrouw Trudy trekt voor deze keer de stoute schoenen aan, per plekke zoeken we een vrijwilliger voor de volgende keer en zo verder.
Yair Strijker doet de Hebreeuwse cursus, dus er breken voor mij iets meer rustmomenten aan, waarmee ik heel blij ben.
Niet alleen voor mijn vermindering van drukte (moet nog blijken), maar vooral omdat geleidelijk aan mensen zich in de Geestesgaven ontwikkelen, zoals in dit geval een begin van mogelijk “leraar” zijn of ontdekken dat je het juist niet bent.
In dat geval heb je andere Geestesgaven, zoals evangelist, herder, apostel, profeet ( Ef. 4:11) of bestuurder, dienen, mededelen (steun met geld en/of goederen) ,leiding geven, e.d.
(Rom.12:6-8) en zie verder 1 Cor. 12,13,14 voor nog meer gaven, want iedere gelovige heeft zo’n Geestegave, zoals onze Vader die heeft gegeven tot welzijn van allen.
Shabbath shalom,
Ben Kok (joods-chr. pastor)







Op 22 januari 2012 @ 21:51 schreef Pieter A Meijer
Shalom Ben;
Zeer mooie viering en een verrijkende les.
Wat ik al wist en vermoedde is, dat Hebreeuws de Scheppingstaal is.
Maar tot nu toe had ik nog zeer weinig bevestiging.
Maar het blijft even goed een cultuuromslag.
Moge de Eeuwige ons op Zijn weg houden en leiden.
Am Yis’ra-El Chai.
Op 22 januari 2012 @ 22:16 schreef Ben
Hi Pieter, het was boven verwachting, de opkomst van 35 man voor de cursus, waarvan de meesten ook naar onze gangbare Tora-Yeshua samenkomst kwamen, dus Hallelu-Jah, ook voor de hele sfeer/geest, door Zijn Geest.
Shalom,
Ben
Op 23 januari 2012 @ 13:10 schreef Nanny Wairata
Shalom Ben,
Ook wij vonden het een goede avond. Wel moeikijk hoor dat Hebreeuws.
Als je het na het zelf gelezen te hebben, juist vind om te plaatsen is hier nog de uitleg van Ariël Berkowitz. Website: http://www.messiaanshetlevendewater.be, dan wekelijkse Parashah vertalingen van Ariël Berkowitz, en dan bij nummer 14 Va’era de uitleg.
Shalom Nanny
Op 23 januari 2012 @ 13:20 schreef Ben
Hi Nanny, we moeten als oefening na de cursus maar es een Israelreis doen, zodat we met alle Tora-Yeshua betrokkenen ter plekke ons Hebreeuws kunnen praktiseren, al was het maar in het herkennen van teksten in Israel.
Lees zelf kritisch elders, als je op vragen stuit hoor ik ze wel, Berkowitz staat bij mij positief genoteerd, maar ik heb natuurlijk lang niet alles van hem gelezen.
Gelukkig leidt onze Vader ieder van ons door Zijn Geest en geeft onderscheid, van uit Zijn Woord.
Shalom, ook aan Emoes,
Ben
Op 24 januari 2012 @ 10:25 schreef Nanny Wairata
Hallo Ben,
Ik ken ook niet alles van Ariël Berkowitz en zal dan ook niet alles klakkeloos aannemen.
Die Israël reis lijkt me geweldig en wie weet licht dit nog voor ons in het verschiet.
Shalom voor jullie
Nanny
Op 24 januari 2012 @ 14:31 schreef Pieter A Meijer
Shalom chaverim;
Op de site boinnk.nl van Silvia Videler; staat een interessant artikel over de pyramide van Gizeh.
Schijnt/blijkt gebouwd te zijn in 2002/3 na de Schepping.
Dat lijkt plausibel, te meer omdat die bouw niet voor de Zondvloed kan hebben plaats gevonden. Tijdens en na de Zondvloed is de Aardbodem “omgekeerd”.
Am Yis’ra-El Chai.